Z akého obdobia sa mi bude rátať dávka?

Zodpovedané
17. máj 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom situácie, ktorá mi nastala. Aktuálne som na rodičovskej dovolenke, dcérka bude mať 10 mesiacov. K 31.5.2024 som dohodou ukončila pracovný pomer, od 1.6.2024 by som sa chcela hlásiť na úrade práce. Nárok na dávku v nezamestnanosti mám, to som si zisťovala.

Z akého obdobia sa bude dávka vypočítavať?

V roku 2023 som do konca marca pracovala. Od apríla 2024 som bola PN a od júna som nastúpila na materskú. Následne tento rok od januára poberám rodičovskú.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

Dávka sa vypočíta z vymeriavacieho základu, ktorý ste dosiahli v posledných dvoch rokoch pred zaradením do evidencie. Z tohto obdobia sa vylúčia dni na PN, na materskej a rodičovskej dovolenke.

S prianím pekného dňa,
Lenka