Z čoho mi bude vyrátaná materská dávka, keď pôjdem na PN?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

pracovný pomer mám na dobu neurčitú. V roku 2021 som nastúpila na materskú. 29.6.2024 mi končí rodičovský príspevok. Zistila som, že som tehotná.

Z dôvodu, že nie je možné sa vrátiť natrvalo do práce, chcela by som ísť po skončení rodičovskej na jeden deň do práce a potom na PN.

Z čoho mi bude vyrátaná materská?

Za skorú odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

PN neovplyvní výpočet materskej. Môžete nastúpiť na PN hneď po skončení rodičovskej dovolenky.

Ak by ste teda hneď po skončení rodičovskej dovolenky išli na PN do nástupu na materskú a pracovný pomer by sa neskončil, nahlasoval by sa pravdepodobný príjem. V tomto prípade by materská nebola nižšia ako tá predchádzajúca.

S prianím pekného dňa,
Lenka