Z čoho mi vypočítajú materskú dávku, keď na materskú nastupujem v 3/2024?

Zodpovedané
15. feb 2024

Dobrý deň,

do roku 15.10.2023 som bola na RP. 16.10.2023 som si zobrala deň dovolenku. 17.10.2023 som išla na PN rizikové tehotenstvo. Pracovný pomer stále trvá. Z roboty mi vyplatili 10 dní PN 1 deň dovelenku. Výplatnú pásku som dostala v novembri aj peniaze. V januári som dostala peniaze zase na účet a v robote mi povedeli, že mi museli vyplatiť 5 dní dovolenky v decembri 2023.

Z čoho mi vypočítajú materskú dávku?

Na materskú nastupujem v 3/2024.

Ďakujem

Dobrý deň,

rozhodujúce obdobie je rok 2023, keďže ste neboli iba na RD, ale RD ste prerušili a čerpali dovolenku, tak sa Vám materské bude počítať z týchto preplatených dovoleniek.

S prianím pekného dňa,
Lenka