Z čoho sa mi bude počítať materská, keď som ešte len v septembri nastúpila po rodičovskej do práce?

Zodpovedané
30. nov 2023

Dobrý deň,

u zamestnávateľa som zamestnaná od roku 2019. V auguste 2020 som nastúpila na materskú dovolenku a bolo mi priznané materské. 30.9.2023 som nastúpila po rodičovskej dovolenke do práce. Na ďalšiu materskú nastupujem 1.1.2024.

Z čoho sa mi bude počítať materské?

Ak by som skončila v decembri na PN, bude to mať vplyv na výpočet materskej dávky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pôjdete na MD v roku 2024, ale v roku 2023 už máte príjem po skončení RD, tak sa bude materská počítať z príjmov roku 2023. PN výšku materskej neovplyvní.

S prianím pekného dňa,
Lenka