Z čoho sa mi vypočíta materská dávka?

Zodpovedané
4. jan 2024

Dobrý deň,

bola som na rodičovskom a v januári 2023 som nastúpila na polovičný úväzok do práce. Robila som len do júna. Potom som bola dva mesiace na úrade práce a od septembra som zamestnaná v novej práci. Na materskú budem nastupovať začiatkom júna.

Z čoho sa mi vypočíta materská dávka?

Ďakujem

Dobrý deň,

platí, pokiaľ sa poistné na nemocenské poistenie platilo u nového zamestnávateľa najmenej za 90 kalendárnych dní, tak rozhodujúce obdobie bude obdobie od vzniku nemocenského poistenia (začiatok nového TPP 9/2023) do konca kalendárneho mesiaca predchádzajúceho kalendárnemu mesiacu, v ktorom začnete poberať materskú (z príjmu u tohto nového zamestnávateľa).

S prianím pekného dňa,
Lenka