Z čoho sa vypočíta materské pre zamestnanca po zrušení SZČO?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

manžel bude rušiť SZČO, prejde na TPP a po uplynutí 90 dní v zamestnaní chce požiadať o materské na dieťa do 3 rokov. Tých 90 dní je lehota pre SP na výpočet dávky pri zmene zamestnania, teda ak tomu dobre rozumieme.

Ráta sa tam aj takáto zmena zo SZČO na zamestnanca?

Bude Sociálna poisťovňa vypočítavať dávku z odvodov z tohto pracovného pomeru alebo z nemocenských odvodov z času SZČO?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, rozhodujúce obdobie, z ktorého by sa vypočítalo materské z TPP = zamestnávateľa, nastane v prípade, ak by platil zamestnávateľ na nemocenské poistenie viac ako 90 dní.

S prianím pekného dňa,
Lenka