Z čoho sa vypočíta podpora v nezamestnanosti pri plnom invalidnom dôchodku?

Zodpovedané
30. apr 2024

Dobrý deň,

som plný invalidný dôchodca.

Mám nárok na podporu v nezamestnanosti pri ukončení TPP po 7 rokoch?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na dávku v nezamestnanosti môže vzniknúť aj osobe, ktorá je poberateľom invalidného dôchodku, ak pokles jej schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť neprekročí 70%.

Nárok na dávku v nezamestnanosti zaniká z dôvodu poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť o viac ako 70 %. Záleží od toho aké máte % poklesu vykonávať zárobkovú činnosť, ale ak máte plný ID, tak spadáte do tejto kategórie.

S prianím pekného dňa,
Lenka