Z ktorého zamestnania sa mi bude počítať materská?

Zodpovedané
1. sep 2023

Dobrý deň,

momentálne pracujem na tretinový úväzok, v ktorom mám splnených 270 dní. Úväzok chcem ukončiť 31.1.2024. Kvôli vyššej materskej sa chcem zamestnať od 1.10.2023 do druhého zamestnania. Avšak v tom druhom nebudem mať splnených 270 dní nemocenského poistenia. Predpokladaný odchod na materskú je 20.2.2024.

Bude sa mi rátať materská len z toho druhého zamestnania, ak to prvé ukončím skôr?

Ďakujem

Dobrý deň,

obdobie ukončeného nemocenského poistenia z predchádzajúceho pracovného pomeru sa Vám započíta do potrebných 270 dní a teda nepotrebujete v novom pracovnom pomere mať 270 dní nemocenského poistenia.

Bude sa Vám materská počítať len z druhého zamestnania, pokiaľ bude nemocenské poistenie trvať viac ako 90 dní (ak nenastúpite na prípadnú PN skôr ako uplynie 90 dní).

S prianím pekného dňa,
Lenka