Z ktorej práce sa mi bude počítať materská dávka v prípade, že by som ostala tehotná?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

od roku 2017 som zamestnaná na dobu neurčitú. V roku 2019 som nastúpila na MD, následne na RD. V roku 2021 som opäť nastúpila na MD, následne na RD.

Od 23.9.2022 som nastúpila do práce k inému zamestnávateľovi na dobu určitú, PZ mi končí 31.12.2023. Rodičovská dovolenka u zamestnávateľa, kde mám PZ uzatvorenú na dobu neurčitú mi končí 30.1.2024.

Ak by som išla v najbližšej dobe opäť na MD, materská by sa mi počítala zo zamestnania od 23.9.2022 do 31.12.2023?

Alebo by to bolo zo zamestnania, kde mi končí RD, kde mám PZ uzatvorenú na dobu neurčitú a do ktorej sa pravdepodobne vrátim po skončení RD?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak otehotniete, tak nárok na tehotenské a materské budete mať len z aktívneho pracovného pomeru.

Ochranná lehota už z ukončeného pracovného pomeru sa neuplatní, nakoľko budete mať ešte iné aktívne nemocenské poistenie.

S prianím pekného dňa,
Lenka