Z práce ma prepustili počas skúšobnej doby. Budem mať nárok na tehotenské?

Zodpovedané
19. nov 2023

Dobrý deň,

bol so mnou skončený pracovný pomer v skúšobnej dobe a nestihla som zamestnávateľovi oznámiť tehotenstvo. Evidovala som sa už na úrade práce. 270 dní nemocenského poistenia mám.

Budem mať od štvrtého mesiaca tehotenstva, čo bude v polovici decembra, nárok na tehotenské?

Mám si do toho času platiť nemocenské sama?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete nemocensky poistená 270 dní za posledné dva roky v 13 týždni tehotenstva, budete mať nárok na tehotenské z ochrannej lehoty.

S prianím pekného dňa,
Lenka