Započítava sa do príjmu manželky preplatok z RZD vyplatený v roku 2023?

Zodpovedané
3. mar 2024

Dobrý deň,

rada by som sa poradila.

Započítava sa do príjmu manželky preplatok z RZD manželky vyplatený v roku 2023?

Okrem tohto preplatku mala len 3 mesiace vyplatenú materskú, ktorá sa do príjmu počíta.

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, za vlastný príjem manželky sa považuje akýkoľvek príjem, ktorý manželka dosiahla počas roka 2023. Teda akýkoľvek príjem zo závislej činnosti podľa § 5 ZDP (príjmy zo zamestnania a to vrátane oslobodeného príjmu). Odpočítate od vlastného príjmu manželky aj materské ako ste uviedli.

S prianím pekného dňa,
Lenka