Započítava sa výška materskej z celkového hrubého príjmu za predchádzajúci rok aj s odmenami?

Zodpovedané
12. máj 2024

Dobrý deň,

chcem sa poradiť.

Započítava sa výška materskej z celkového hrubého príjmu za predchádzajúci rok aj s odmenami, alebo sa odmeny do tohto výpočtu nezarátavajú?

Ďakujem

Dobrý deň,

z odmien mali byť odvádzané odvody do Sociálnej poisťovne. Ak teda boli a boli vyplatené v rozhodujúcom období, majú byť započítané pre výpočet materskej.

Neviem, či som otázke dobre porozumela, ak nie, napíšte mi do novej otázky presnejšie znenie otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka