Zaregistrujem sa na úrade práce až po skončení PN?

Zodpovedané
4. mar 2024

Dobrý deň,

rád by som sa poradil.

Kto sa uvedie ako zamestnávateľ, ak pracovný pomer skončil a som v ochrannej lehote?

Som na PN viac ako 14 dní a na úrad práce je registrovanie do 10 dní budem doplácať zdravotné poistenie.

Zaregistrujem sa na úrade práce po skončení PN a poistenie mi doplatia?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

uvedie sa posledný zamestnávateľ, aj keď sa skončil pracovný pomer.

ÚPSVaR Vás zaregistruje až po skončení PN. Počas PN zdravotné poistenie platí štát.

S prianím pekného dňa,
Lenka