7 ročnému synovi ako keby rástol pod trvalým zubom ďalší zub. Je to možné?

Zodpovedané
16. feb 2021

Dobrý deň,

môjmu 7 ročnému synovi rástli dolné zúbky jednotky skôr než vypadli mliečne. Ako keby v druhom rade, hneď za mliečnymi. Mliečne sme boli vytrhnúť u zubára, pekne jeden po druhom. Jeden sa už pekne presunul dopredu. Druhý sa ešte len presúva dopredu na svoje miesto a je ešte vidno “dierku” po mliečnom.

Dnes som si všimla, že spredu to vyzerá ako keby mu rástol ďalší. Je to tvrdé na dotyk, cítim tam akoby zúbok schované v ďasienku.

Je reálne, že by mu na tom mieste rástol tretí zub?

Vyzerá to ako keby sa mu tam prerezávanie ďalší.

Alebo je to spodok toho, čo sa posúva?

Ďakujem

Dobrý deň,

nezdá sa mi, že by tam niečo rástlo. Je to asi len zbytok kostného lôžka po mliečnom zube. Trvalý zub by sa mal za čas vytlačiť tlakom jazyka do správnej polohy.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk