Ako postupovať, keď 5 ročný syn nemá ešte zubára a nikde ho nechcú vziať kvôli plnému stavu?

Zodpovedané
17. mar 2022

Dobrý deň,

môj 5 ročný syn ešte nemá zubára. Niekoľkrát som volala do obvodu, kde patrí. Zakaždým odpoveď, že nových pacientov neberú. Vždy mi povedali, aby som volala v priebehu roka.

Mimo spádu ho nikto nevezme.

Syn už viackrát hovoril, že ho pobolieva zub.

Ako mám postupovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v zubnej ambulancii, kam patrí vaša ulica sú povinní vás zobrať. Ak vás nevezmú, kontaktujte VÚC, ktoré vám musí zubára prideliť.

Obvodní zubári ale málo riešia mliečne zuby. Ak dieťatko zub bolí a chcete ho riešiť kvalitne, hľadala by som detského stomatológa.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk