Čo znamená, keď po prepichnutí vačku vyšlo dcérke trocha krvi?

Zodpovedané
21. okt 2021

Dobrý deň,

12 ročná dcéra má endodonticky ošetrený zub 36 už asi 3 týždne a dnes sa jej pri tom zube urobil vačok. Po prepichnutí vyšlo troška krvi.

Čo to môže znamenať?

Treba to celé prerobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pod endodonticky ošetreným zubom by sa nemal objaviť vačok. Ale ešte je skoro po ošetrení. Môže ísť ešte o pozostatok zápalového procesu, ktorý tam bol predtým. Ak by ale fistula nemizla, bolo by potrebne výplň kanálikov prerobiť pod mikroskopom.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk