Fraxiparin a krv

artemislix
27. jan 2021

Ahojte.. čítala som už veľa na tomto fóre o fraxiparine. ale nikde som sa nestretla s niečím takým, čo sa stalo dnes mne. Fraxiparin si picham do brucha, a dnes keď som sa snažila prepichnut kožu, tak najprv mi to nešlo prepichnut, ale nakoniec sa mi to podarilo a keď som už ihlu vyberala, tak mi začala z toho miesta striekat krv. Ale naozaj striekat. Vie mi niekto povedať prečo? Zilka to asi nebude, keď som natrafila na žilku, tak vytieklo trosku krvi a urobila sa modrina. Ďakujem za odpoveď 😊

artemislix
autor
27. jan 2021

ešte dodám, že fraxiparin si picham už dlhšiu dobu, a po bruchu mam guľky.

leamax
27. jan 2021

@artemislix tie ihly su obcas tupe, ze sa tazko prepichne koza. hrcky su beznym sprievodnym javom, ako aj modriny. to krvacanie - urcite ste trafili nejaku zilku, mozno vacsiu ako pred tym, preto mohlo byt viac krvi

artemislix
autor
27. jan 2021

@leamax no bolo by to jednoduchšie, ak by bola ihla ostrá a išlo to ako po masle 😄 lebo zo strachu si to picham veľmi pomaly a ešte sa na to aj pozerám 😄 ale ďakujem za odpoveď 😊

artemislix
autor
27. jan 2021

@leamax ale je normálne, že ťa krv striekala? a netiekla?

petamich
27. jan 2021

@artemislix picham uz dlhsie a tiez sa mi raz stalo, co spominas, celkom som bola vydesena, akoby cela ta latka zmiesana s krvou alebo krv vystrekla von, tipujem, ze som proste fakt trafila nejaku vlasocnicu/zilku alebo podkoznu modrinku, na druhy den sa mi tam spravila modrina jak svet 🙂 bezne to asi nie je, v ten tyzden som ale prisaham kazdy den zle trafila, ihly tupe neskutocne, som bola fakt posiata modrinami, odvtedy sa mi to nestalo, hematologicky som sa pytala a vravela, ze som proste trafila blbie

blabliblu
27. jan 2021

@artemislix pichaj si do boku na striedacku pravy bok a lavy bok. Na miesto ako mas na bokoch nohavicky, pod uroven pupka. Tiezsa mi robili tie gulky ked som si dlho pichala a to mi povedala lekarka ze radsej pichat potom do bokov. Nerobili sa mi tam tak modriny ani tie gulicky.

artemislix
autor
27. jan 2021

@petamich trosku si ma ukludnila, že nesom jediná, ktorej sa to stalo 😄 zľakla som sa, že to je niečo zle. ale asi to bolo tým, že som nevedela prepichnut kožu, veľmi som už začala kožu stláčať, aj injekciu, do toho som trafila žilku a už to išlo..

artemislix
autor
27. jan 2021

@blabliblu už má aj to napadlo. aj do stehná, ale vraj to boli.. do boku tiež kolmo pichať?

leamax
27. jan 2021

@artemislix do stehna to boli viac ako do brucha. da sa aj do ramena, ale to si sama nepichnes. do boku sa tiez picha kolmo

ivangeline
28. jan 2021

Pichsj inam a daj oddych bruchu. Ja som pichala viac do stehien a ak bol doma manzel tak mi pichol do ramena..

petamich
28. jan 2021

@artemislix tak este ze som ti tu vcera reagovala, ja som vcera uplne ale uplne zle trafila a presne aj ja nevedela som prepichnut kozu 🙂 mi to krvacalo trosku, dala som si lad, nevadi prestalo a teraz rano sa zobudim a tricko krvave, plachta krvava 🤦🏼‍♀️ sa mi ta hrcka (zrazeninka) vytvorila nejako tesne pod kozou a ako som lezala v noci tak evidentne som si to tlacila a krvacalo mi to, tento tyzden fakt mam ukazovky co den to hrcka a modrina 🥴 a asi najtupsie balenie mam za cely cas alebo mam hrosiu kozu od nedele, no co narobim, tak nam prajem presnejsiu ruku 🤞🏻

cucoryedka
28. jan 2021

ahojte 😊 ja som pichala fraxiparine 4.5 mesiaca kvoli zlomenemu a operovanemu clenku ... asi 3x sa mi stalo, ze bud vystriekla krv a dlho rana krvacala, alebo len krvacala ... mala som nachystane naplastove stvorce bavlnene a prelepila som, lebo som to dlho nevedela zastavit (raz sa mi znovu otvorila ranka a krvacala po 2 hodinach v sprche), asi po mesiaci uzivania sa mi zacali pravidelne vytvarat modrinky alebo hrcky ... dokonca ma casto svrbela koza (pisu, ze je to mozny NU). Od zaciatku decembra, ked uz som bola s nohou na plnej zatazi a prestala pichat svrbivost vyrazne ustupila, ale co ma trosku vydesilo, na Vianky som mala ms, kt. trvala 5 dni, potom asi 4 dni nic, potom som tyzden spinila, a nastupila ms normalne dalsich 5 dni. Radila som sa s mamou (lekarka), ze moze to byt este vplyvom dlhodobeho uzivania (zmetabolizovane by to malo byt, ale predsa dlhodobo moze to mat rozny ucinok). Tak teraz cakam, co bude buduci tyzden, dufam, ze uz to bude OK 😇 ... tip na pichanie od svokry - diabeticky (nie vzdy fungovalo, ale pomohlo aspon trochu) - ked som pichala pod pupok a jemne som pritlacila ihlu o kozu, ak ma velmi bolelo, uz som nedopichla, ak to bolo OK, pichla som v tom mieste ... hrcky sa mi tvorili menej 😊

artemislix
autor
28. jan 2021

@petamich ach jaj, kiežby bol iný spôsob ako to aplikovať 😄... alebo keby aspoň tie ihly boli o čosi ostrejšie. tak ďakujem dievčatá za radu, skúsim to do boku a @petamich ako píšeš, aj ja nám prajem presnejšiu ruku 😄✊

artemislix
autor
28. jan 2021

@cucoryedka presne tak som to robila aj ja do včera. keď som nedokázala prepichnut alebo veľmi bolelo, tak som ihlu nevpichla do vnútra. ale keď som cítila, že som trafila dobre miesto, tak som zatlacila a bolo to v pohode. ale včera som si povedala, že musím prepichnut aj také miesto, ktoré ide ťažko 😄 a stalo sa, čo sa stalo 🤦‍♀️

leamax
28. jan 2021

@cucoryedka nechcem spochybnovat tvoju maminu,urcite je odbornicka vo svojom odbore.ale nie som si velmi ista tym,ze ten tvoj menzes bol taky divny kvoli fraxiku.ja som pichala fraxik cele tehotenstvo,po porode cele sestonedelie najvyssiu davku 2x denne,potom som mala 1,5r warfarin a odvtedy (uz je to 6r.)uzivam lieky na riedenie krvi (a budem az do konca svojho zivota) a menzes mam uplne normalny (rozdiel je iba v tom,ze kym som nic nebrala,tak zo mna isli zrazeniny).ale tak kazda sme ina🤷

cucoryedka
28. jan 2021

@artemislix chce to prax a cit, ono nie vzdy sa da tomu uplne vyhnut 😇 my sme sa pichali 2 rocniky na vyske v ramci biologickych predmetov, a predsa po par rokoch cit mi zmizol (nie som v praxi)
@leamax jasne chapem tvoj nazor, a musim byt pozorna 🙂 ani mama nevedela presny dovod, ale rozoberali sme mozne dovody (a trafiat dg len tak do vetra by neurobila v ziadnom pripade, bez komplexnych vystreni), len zhodnotila, ze moze to byt jeden z faktorov, ktory to takto ovplyvnil, preto mam pockat do dalsej ms a podla pripadnych dalsich problemov to riesit potom s gynekologom (nepisala som, ze je to dovod na beton) / po 40 rocnej praxi ako chirurgicka a lekar FRO - jej v jej posudkoch naplno doverujem - a ano, je to presne o tom, ze sme rozni, a niekedy sa to moze vymykat "z normalu" 😇

leamax
28. jan 2021

@cucoryedka suhlasim.bodaj by to v tvojom pripade bolo sposobene naozaj tym fraxikom a nemusela si ist na gyndu🙂🤗

cucoryedka
28. jan 2021

@leamax dakujem 😇 dufam, buduci tyzden, pri dalsej uvidim, ovulka bola, vsetko podla"mojho" normalu, tak dufam, ze buduci tyzden pride ako ma 💪

petamich
28. jan 2021

@cucoryedka pod pupok zial my tehotne nemozeme 🙂 tej oblasti sa musime vyhybat resp. aspon mne gynekolog zakazal picham vlavo/vpravo od pupka a boky, len teda uz pomaly nemam kam 🙂
ja som si pichala pol roka po tromboze a menzes bol okej ale ktovie vsetko je mozne a predsa len su to lieky na riedenie krvi, cize celkom vazna vec, teraz si picham v tehotenstve a menzes posudit neviem

petamich
28. jan 2021

@artemislix ja som spravila presne to iste, sipim ze tam bude ta zrada, vcera normalne silou som kozu prepichovala

artemislix
autor
28. jan 2021

@petamich 😄😄 tak sme na to prišli.. riasu asi len zľahka držať, nestlacat ju a ak ihla nechce ist ani na silu, netlačit ku tam a nájsť iné miesto 😄

blabliblu
28. jan 2021

@artemislix do boku ma to menej nebolelo, menej ako do modrinoveho brucha plneho hrciek. Hej tiez kolmo.

marzuz89
3. júl 2021

@artemislix ahoj, sice otazka stara niekolko mesiacov, ale mne sa tiez uz 3x stalo, ze krv po vybrani injekcie doslova striekala pol metra daleko, je to neprijemne, mam za sebou stovky injekcii, al3 nikdy sa mi toto nestavalo.

Nemoze byt az moc zriedena krv? Aj ked som sa porezala na trave (! 😅), celkom dlho mi neslo krvacanie zastavit. Tak ci netreba znizit mnozstvo, ale hematologicke som nevolala kvoli tomu, nech nevyzeram ako hysterka. Na najblizsej kontrole sa spytam osobne 🙂

petamich
3. júl 2021

@marzuz89 a aky si pichas? ak 0.3/0.4 tak nie isto krv nie je tak rozriedena aby striekala 😃 po tromboze som si pichala najsilnejsi Fraxik aky existuje a nikdy sa mi to nestalo a to mi krv tiekla aj ked som si pichla ihlou do prsta - v tomto pripade co popisujes si trafila vlasocnicu, ktoru si jednak "natlakovala" tou ihlou a este tam vstrekla tu tekutinu ak by si to blizsie skumala tak ta krv bola rozriedena, spomen to hematologicke ale urcite to nie je kvoli tomu, ze by bola velmi rozriedena (predpokladam, ze koagulaty ti pravidelne kontroluje) - inak mne sa to stalo po 7 mesiacoch pichania v momente, ked som uz pomaly lupou hladala kam este pichnut 🤷‍♀️

cloviecka
3. júl 2021

Je to tým, že už máš brucho riadne rozpichane a kopec hematomov, to sú tie zatvrdnute miesta a to potom krváca.aj mne sa to robí.

marzuz89
3. júl 2021

@petamich picham si 0,6tku, tak uz ma naozaj napadaju kdejake scenare 🤣 urcite su tie cievky viac prekrvene a krv je "redsia" ako bez liecby, ale takto striekat, z obycajnej malinkej cievocky vlasocnicovej, to je des 🙂 nenatlakovala som, treti krat co sa mi to stalo som ihlu hned vybrala, nestrekla som tam nic, je vidiet ako sa okamzite ihla naplni krvou, tak som to rovno vybrala 🙂 ono nezomrieme na to, jasne 🤣 ale je to naozaj neprijemne, ale znova uz len nieco vyse 200 a bude klud 🤣🤣

sasanka605
3. júl 2021

Odporucam stehno, mna to tam neboli vobec. Zato do brucha to sa chystam 10minut kym si pichnem. Skus aj do ruky ale to ma vzdy bolelo ako slak

sasanka605
3. júl 2021

@marzuz89 ja som pichala aj forte aj 1. Dobre za erali tie hubky na zastavenie krvácania

petamich
3. júl 2021

@marzuz89 juuuj 🙈 tak to naozaj bud si velmi zle trafila alebo ina zrada a asi radsej skonzultovat alebo zmenit miesto (ak sa to deje na tom istom) - nam sa to stalo len raz, zrovna mi pichal manzel do ruky a tak to vystreklo, ze sme sa obaja zlakli a potom nechcel pichat asi dva tyzdne, ak by sa mi to stalo 3x veru neviem ale hej isto sa spytaj pre istotu hematologicky - mne niektore dni do revu bolo 🥴, bud som pichla, ze ani neviem alebo nie a nie prepichnut kozu a potom modriny jak svet, raz mi v noci z miesta vpichu zacala tiect krv a rano som sa zobudila a spinave pyzamo, plachta som sa uz videla na gynekologickej pohotovosti 🤷‍♀️ - inak mne sa spravila alergia na Fraxik a zmenila na Clexane ja som skoncila tak a tiez uz odratavam kolko este
nech uz to mas/mame za sebou 🤞🏻

artemislix
autor
3. júl 2021

@marzuz89 ahoj.. no ja som to vtedy riešila, že prečo mi tak vystriekla krv a ako ženy spomínajú, je to hlavne tým, že si trafila cievku, resp vlasocnicu alebo co to je, a preto to tak striekalo.. aspoň mne tak povedala hematologicka.. ja som už našťastie len na anopyrine 🙏 už iba dva týždne.. držím prsty, nech si to už nemusíte pichať.. je to hrozne. rovnako som mala raz taký deň, kedy som pichla neviem jak a druhy deň som plakala od strachu, lebo nešlo pre pichnúť kožu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre