Je normálne, keď opuchne po endodencii ďasno?

Zodpovedané
28. dec 2020

Dobrý deň,

dcéra bola tretíkrát na čistenie korienkov, plus vložka do zuba.

Je normálne, keď opuchne po endodencii ďasno?

Stále sa to opakuje dookola, no má opuchnuté ďasno.

Ako by mala ďalej postupovať, keď bolesti zubu mala, ale už aktuálne nemá žiadne?

Ďakujem

Dobrý deň,

ošetriť kanáliky mliečneho zuba je často ťažšie ako u trvalého, lebo majú nepravidelnú anatómiu. Na to, aby som to zhodnotila, by som potrebovala röntgen.

Ak sa ale zápal opakuje, najlepšou možnosťou bude extrakcia s následným sledovaním u čeľustného ortopéda. V zube je pravdepodobne problém, ktorý neumožňuje uzavretie kanálikov.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk