Je sonická kefka vhodná pre dvojročné dieťa?

Zodpovedané
25. feb 2021

Dobrý deň,

syn mal prednedávnom dva roky a zvažujeme mu kúpiť sonickú kefku. Zuby čistíme klasickou a jednozväzkovou kefkou. Naposledy, keď videl manžela čistiť si zuby sonickou kefkou, tak ho to veľmi bavilo a sám to skúšal.

Je sonická kefka vhodná pre dvojročné dieťa?

Akú by ste nám odporučili a aké nadstavce?

Ďakujem za Vašu odpoveď

Dobrý deň,

mojej dcérke sme dávali sonickú kefku už od takéhoto veku, ale len na ranné čistenie. Večer sme čistili jednozväzkovou kefkou, nakoľko to považujem za najkvalitnejšie čistenie.

Zvolila by som detskú sonickú kefku (napr.Sonicare kids), lebo menej vibruje. Do nej dokúpte dospelácke mini hlavice. Prípadne Curaprox má aj nástavec s jednozväzkovou kefkou, čo je ideálne.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk