Je to reakcia na plombovanie zuba?

Zodpovedané
12. okt 2021

Dobrý deň,

po plombovaní jedného zuba nastal zápal ďasna - biely tvrdý pás na ďasne dole vľavo cez 3 zuby. Pôvodne sme si mysleli, že to je hnis. Zubárka to skontrolovala a konštatovala, že to nič nie je. Nazvala to proces hojenia a vraj stačí robiť výplachy repíka a harmančeka.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

predstavujem si, že môže ísť o reakciu ďasna na kofferdamovú sponu, ktorá sa dáva na zub, aby plomba bola urobená správne a zub bol izolovaný od slín počas aplikácie výplne.

Najlepšie by bolo, ak by ste mi to odfotili.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk