Problém so zubom v tehotenstve

vemi23
26. sep 2022

Ahojte davnejsie som sem pisala o ťahaní zubu v tehotenstve kde sa mi dasno zapalilo a vytekal mi hnis. Vcera sa mi tiez trocha vytiekol hnis dasno ale nieje opuchnute ide o to ze moj zubar netaha zuby do 7 mesiaca ja som na konci 4teho je mozne dat si vytiahnut ten zub u ineho zubara? Nebude to problem?
Vdaka za odpovede...

tanyan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyan
26. sep 2022

Skús u súkromníka na priamu platbu alebo na pohotovosti.
Podľa mňa je to alibistické a nezodpovedné, keď zubár principiálne odmieta ošetrenie.
Tu napríklad spomínajú lokálne anestetikum Supracain, ktoré je podľa testov vhodné aj počas tehotenstva.
http://www.dentonet.sk/verejnost/zubna-poradna/...

svokrinjazykmonika
26. sep 2022

@vemi23 podľa mňa obvolaj zubárov v okolí, veď niekto ti musí pomôcť 😰 Poprípade zubná pohotovosť.

vemi23
autor
26. sep 2022

@tanyan ako on by mi vytiahol ale chcel najprv papier od mojej gynekolkogicky ale.moja dr sa len chytala za hlavu ze ona co ma so zubami? Tak mu napisala papier ze ak je to nevyhnutne tak by mi ho mal dat von ale ak sa to da odlozit radsej liecit antibiotikami... No a jemu nestačí taky papier cize by mi to isto len rozvrtal a dal tam atb ale skusim u sukromnika jedneho sa spýtať lebo radsej by som ho dala von ako tam vrazat nemale peniaze do atb a všetkého okolo toho ...

vemi23
autor
26. sep 2022

@tanyan dakujem precitala som si to ja hovorim ze to je aj na zubarovy ako sa k tomu postaví

baxira
26. sep 2022

Ja som mala ten istý problém. Bolo mi povedané, že trhanie zubu môžem absolvovať v druhom trimestri. Chcela som, aby sa to vyriešilo, pretože zápal v tele je nebezpečný pre dieťa 😕. Určite by som to neriskovala.
Dostala som aj injekciu na umŕtvenie a zub bol hneď vonku. Dieťa je úplne zdravé ☺️.

tanyan
26. sep 2022

@vemi23 Plne rozumiem tvojej gynekologičke. To akoby chcela krajčírka od obuvníka vedieť ako ma všiť zips... Je to iba na zubárovi. Obvolaj a snáď nájdeš, možno zmeníš aj na trvalo.
Mimochodom, v tomto štádiu pravdepodobne bude potrebné riešiť ATB aj po extrakcii, aby sa to doliečilo poriadne.
Tento zubný gél by mohol byť nápomocný:
https://www.drmax.sk/corsodyl-1-gel

vemi23
autor
26. sep 2022

@tanyan dakujem pekne ja pouzivam corsodyl ustnu vodu ale uz mi je z nej zle z tej chute 🙄

7kikuska7
26. sep 2022

Áno zub si môžeš dat vytrhnúť inde, pokiaľ bude zubár ochotný ťa vziať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre