Kde urobia štvorročnému synovi zákrok v úplnej anestézii?

Zodpovedané
5. okt 2021

Dobrý deň,

máme štvorročného syna a zubná lekárka nám povedala, že nespolupracuje. Máme hľadať úplnú anestéziu.

Kde robia zákroky v Piešťanskom, Trnavskom alebo Trenčianskom kraji?

Prepláca ich poisťovňa?

Ďakujem

Dobrý deň,

zákroky v celkovej anestézii prepláca poisťovňa len u detí s vážnymi neurologickými a psychiatrickými diagnózami.

Dieťa, ktoré len nespolupracuje musí navštíviť súkromné centrum a výkony si zvyčajne rodič plne hradí. V Trnavskom kraji je MUDr. Sabová, v Žiline v Blanc dental MUDr. Macurová.

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk