Poradíte ohľadom zubov 14 ročnej dcéry?

Zodpovedané
1. mar 2021

Dobrý deň,

moja 14 ročná dcéra má jeden mliečny očný zub a na druhej strane jej nechcel vypadnúť očný. Bola som s ňou u nášho zubára, ktorý ma 2x otočil s tým, aby si to kývala a vraj jej to vypadne. Bohužiaľ si to sama nevedela vyhýbať - to mala cca 12 rokov.

Odvtedy ma aj mliečny a za ním stály zub.

Ako máme postupovať?

Máme dať teraz vytrhnúť mliečny zub?

Ten stály zub pravdaže bude už aj tak krivý, druhý očný zub má mliečny. Zubár povedal, že nemôže nosiť ani fixný strojček.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak správne rozumiem - na jednej strane má aj trvalú aj mliečnu trojku. V tom prípade sa samozrejme musí mliečna trojka čo najskôr vytrhnúť a následná situácia konzultovať s čeľustným ortopédom (strojčekárom)

S úctou,
MDDr. Veronika Bačová Macáková
Zubný lekár
Stomatologické centrum RODINKA
www.stomatorodinka.sk