6-ročná dcéra máva bolesť hlavy zo šunky a vývaru. Môže ísť o nejakú alergiu alebo intoleranciu?

Zodpovedané
16. okt 2023

Dobrý deň,

moja 6-ročná dcéra sa posledný rok sťažuje na bolesť hlavy po konzumácii šunky a vývaru. Šunku má v jedálničku výnimočne. Niekedy to bola pre ňu doslova pochúťka, na ktorú sa tešila. Teraz ma prosí, že ju vážne bolí hlava a šunka sa pre ňu stala pohromou. Vývar tiež milovala, teraz sa sťažuje na bolesť hlavy už po pár lyžiciach. Reakcia na vývar je bez rozdielu na druh mäsa (domáce baranie, hovädzie, slepačie) a dĺžku varenia. V inej podobe konzumuje mäso bez ťažkosti.

V jedle nie je prieberčivá, každé jedlo konzumuje s chuťou. Tráviace problémy a ani kožnú reakciu nemá.

Môže ísť o nejakú alergiu alebo intoleranciu?

Aký by bol ďalší doporučený postup?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sú to len tieto dve potraviny/jedlá, tak ťažko určiť, v čom je problém. V obidvoch sa môže nachádzať viac kolagénu, ale inak neviem zatiaľ prísť na príčinu.

Ak sa Vám budú takéto potraviny zbierať, kontaktujte svojho pediatra.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/