Aká by mala byť moja liečba na základe výsledkov z gastroenterológie?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som poprosiť o zhodnotenie výsledkov testov:

1. Laktáza - subnorma
2. Trehaláza - aktivita v norme
3. Sacharóza - aktivita v norme
4. Maltáza - aktivita v norme
5. Diaminooxidáza - aktivita v norme
6. Dipeptidyl amino) peptidáza IV - subnorma
7. Alkalická fosfatáza - aktivita v norme

Aký je postup ďalšej liečby?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výsledkoch máte kompletné zhodnotenie enzymatickej činnosti z histologického nálezu.
Okrem laktázy a dipeptidyl amino peptidázy IV máte všetky v norme.

Ak je znížená laktáza, odporúča sa bezlaktózová diéta. Ja odporúčam ešte na 6 týždňov - 3 mesiacie úplne vysadiť mliečnu bielkovinu kvôli regenerácií črevnej steny.

Dipeptidyl amino peptidáza IV je enzým zo skupiny peptidáz, ktorého úlohou je štiepiť bielkoviny na jednotlivé aminokyseliny vstrebávajúce sa do krvi.

Liečbu konzultujte so svojim ošetreujúcim gastroeneterológom. V prípade nastavanie výživy som vám k dispozícií.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/