Aké intolerancie mám podľa výsledkov?

Zodpovedané
26. jan 2023

Dobrý deň,

absolvovala som vyšetrenia, kde sa zisťovali intolerancie. Výsledkom nerozumiem. Na gastre mi bol po odbere vzoriek zo žalúdka diagnostikovaný reflux GERD.

Mám podľa výsledkov histamínovú intoleranciu?

Aké iné intolerancie ešte mám?

Môžem konzumovať lactofree výrobky?

Môžem mať po jedle pálenie záhy z dôvodu týchto výsledkov?

Čo mi odporúčate užívať?

Ďakujem

Dobry deň,

vo výsledkoch máte veľmi nízku funkciu enzýmu diaaminoxidazy, ale jej množstvo je relatívne v poriadku.

Dá sa teda povedať, že HIT je v tomto prípade dočasná záležitosť a pokladáme ju za syndróm.

Pozitívne máte intolerancie na mlieko a mliečnu bielkoviny. Tu platí dieťa aboslútne bez mliečneho aj v pečive a sladkostiach.

Odporúčam dať vyšetriť výdychovým testom laktózovú intoleranciu a Sibo.

Reflux a pálenie záhy spolu súvisia a zhoršujú ho kyselinotvorné potraviny. Preto je potrebné pozerať sa na problém komplexne a riešiť aj reflux, zápal a diétu bez mlieka s tým, že bude v jedálničku dostatok živín. S tým Vám rada pomôžem.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/