Aké mlieko má piť 23 mesačné dieťa s alergiou na BKM a maloabsorbciou živín?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý večer,

chcem sa poradiť o umelom mlieku. Môj 23 mesačný syn má ťažkú formu alergie BKM. Netoleruje žiadne hydrolizáty, ani mlieka, kde je naštiepená bielkovina. Ešte má aj maloabsorciu živín. Málo sa mu dostáva živín do tela.

Pije mlieko Neocate junior a málo priberá. Meria 80 cm a váži 9 kg.

Nemám mu zmeniť mlieko na Alfamino alebo Humana?

Čítala som, že Alfamino je aj pre nepriberajúce deti s ťažkými alergiami na potraviny.

Synovi všetko chutí a rád papá. Bruško ho nebolieva, diétu poctivo dodržiavame. Aj doktorka na gastre hovorí, že málo priberá.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné si položiť otázku či je nutné ešte dokrmovať umelým mliekom. Toto by mohlo vyriešiť celý problém aj s malabsorbciou.

Taktiež je otázne ako diéta vyzerá, či je dostatočne vyvážená šetrná a bezvyšková.

Odporúčam absolvovať aj intolerancie na laktózu a lepok.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/