Aké umelé mlieko môže piť dieťa, ktoré má ABKM?

Zodpovedané
12. mar 2024

Dobrý deň,

1,5-ročné dieťa má ekzém a seboreu. Chceli by sme skúsiť nahradiť Nutrilon nejakým umelým mliekom vhodným pri ABKM. Ekzém sa podarilo utíšiť vynechaním mliečnych výrobkov.

Aké mlieko môže piť?

Vypije 2x denne po 250 ml UM (čiže 2 x 8 odmeriek prášku).

Ďakujem

Dobrý deň,

mliečne pediatrické formuly sú vždy na základe bielkovín kravského mlieka. Existuje však upravená forma naštiepená na aminokyseliny. Nevýhoda je však v tom, že nie vždy chutí deťom pretože obsahuje na prvom mieste zloženia glukózu.

Nepredstavuje tak ani zdravú formu pre črevný bióm, ktorý je narušený kvôli ABKM.
Preto je dôležité ostatnú stravu a životný štýl cieliť na osídlenie črevného biómu tými spravnými baktériami. Pomôcť vie aj vyhýbanie sa sterilite.

Do 3 rokov vieme ovpylvniť osídlenie črevného biómu, potom sa to už uzatvára.

Na túto tému mávam aj prednášku. Môžeme sa spojiť a povedať si k tomu viac.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/