Ako sa mám stravovať, keď mám kontaktnú dermatitídu?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

bola mi zistená kontaktná dermatitída na nikel

Mám sa nejako špeciálne stravovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa všeobecne vysadiť potraviny, ktoré by mohli obsahovať ťažké kovy. Žiaľ, dnes je to už väčšina základnych potravín - zelenina, ovocie, ryby, mäso, vajcia atď.

Preto je vhodné zaradiť antioxidanty a zelené potraviny do pravidelnej stravy.

Nepíšete aké mate prejavy, ak sú prejavy aj tráviace odporúčam aj vyšetrenie gastroenterológom. Pri ťažkostiach s niklom bývajú často potvrdené črevné zápaly.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/