Ako sa zbavím alergie na roztoče?

Zodpovedané
18. feb 2020

Dobrý deň,

mám alergiu na roztoče.

Ako sa jej zbavím?

Ako si posilním imunitu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

alergia na akýkoľvek antigén je dá sa povedať trvalá. Alergia sa definuje ako prehnaná a precitlivená reakcia imunitného systému na daný alergén. Ako náhle sa alergén stretne s imunitným systémom prejaví sa to zvýšenými protilátkami a citlivými reakciami.

Preto vám môžem odporučiť len toľko aby ste urobili opatrenia na odstránenie alergénu z vašej prítomnosti a snažili sa mu čo najviac vyhnúť.

Posilnenie imunity nie je v tomto prípade najšťastnejším riešením, keďže nechceme aby imunita reagovala ešte senzitívnejšie. Vhodnejšie je imunitu odľahčiť od všetkých vonkajších faktorov, ktoré ju zaťažujú.

Takýmito faktormi sú najmä cudzie časti dostávajúce sa do organizmu dýchaním, pokožkou a trávením. Inými slovami je to pobyt na čerstvom čistom vzduchu, používanie prírodnej kozmetiky a čistiacich prostriedkov a domácej stravy bez chémie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/