Ako zmierniť prejavy histamínovej intolerancie v 39. týždni?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Ak v tehu to bude podmienené (histamínová) niečim iným, čo by to už mohlo byť?

Som v 39. týždni a niekedy ma ráno tak rozpichá, že neviem ani krok urobiť. Neviem, či ide o črevo a či idem rodiť. Cítim to, keď sa nafúkne a niekedy po uvoľnení plynov zase sfúkne.

Mám to vtedy, keď zjem to, čo som nemala. Je to nepríjemné.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

konzultujte tieto stavy so svojim gynekológom. Môže byč problém s črevami, že sú citlivé po zvýšenej plynatosti. Dá sa určite nájsť nejaké spazmolitykum vhodné pre tehotné.

Určite dodržujte diétu teraz pred pôrodom, aby vás zbytočne neoslabovalo porušenie diéty. Budete potrebovať veľa síl k pôrodu aj v šestonedelí. Treba sa zamerať naozaj na doplnenie živín.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/