Akú liečbu nasadiť, keď mi pri diaminooxidáze vyšla hodnota 3,89?

Zodpovedané
18. jan 2022

Dobrý deň prajem,

na základe výsledkov z krvi mi pri diaminooxidáze (kvantita) vyšla hodnota 3,89 čo je v intervale 3 - 10 zvýšená pravdepodobnosť HIT. Pri degradácii histamínu - celková mám výsledok 40,60 %.

Akú liečbu nasadiť?

Nechcem zbytočne vylúčiť potraviny.

Na iné potraviny mi alergia nebola zistená.

Ďakujem

Dobrý deň,

histamínová intolerancia sa prejavuje dvomi smermi:

  • ako sekundárny histamínový zápal,
  • tiež ako dedičná forma hit.

Treba preto vedieť aký typ máte.

Ak prvý je dobré vylúčiť zápalové aj funčkné problémy tráviacej sústavy a tiež potravinové intolerancie. Ak by sa našla príčina HIT, treba riešiť najmä tú a to diétou.

Ak by bola príčina zníženej DAO dedičná forma HIT vedeli by ste to podľa rýchlosti reakcie po konzumácií stravy a to najmä neurologickými a kožnými ťažkostami.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/