Aký je rozdiel medzi IGG a IGA?

Zodpovedané
5. apr 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich výsledkov.

Aký je rozdiel medzi IGG a IGA?

Anti-laktóza IgG mi vyšla v hodnote 0,42 - negatívne a hodnota IgA vyšla 2,15 - pozitívna.

Som alergický na celú laktózu?

Ďakujem

Dobrý deň,

alergia na laktózu neexistuje. Existuje enzýmová intolerancia. Enzým laktáza nefunguje, alebo je ho nedostatok. Toho dôsledkom sa mliečny cukor laktóza nedokáže rozložiť. Zo žalúdka tak pokračuje celá molekula laktózy do hrubého čreva, kde narúša črevná mikroflóra. Konkrétne tak oslabuje stenu hrubého čreva, kde sa nachádza mucus (hlien), v ktorom žiju probiotiká a prikrmuje patogény.

Protilátky IgG poukazujú na dlhodobý problém.
Protilátky IgA laicky povedané poukazujú na lokalizáciu problému v tráviacom trakte, konkrétne v tenkom čreve.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/