Aký je Váš názor na môj výsledok ohľadom DAO?

Zodpovedané
16. sep 2023

Dobrý deň,

bola mi robená gastroskopia, lebo som mala žalúdočné problémy.

Aký je Váš názor na môj výsledok ohľadom DAO?

Lekár sa nejako špeciálne nevyjadroval. Krvný rozbor mi zatiaľ nebol robený.

Ďakujem

Dobrý deň,

histologický odber z dvanástnika poukazuje na správnu funkciu sledovaných enzýmov okrem zníženej Diaminooxidázy. Odborná literatúra tvrdí, že pri učení diagnózy histamínovej intolerancie je okrem takéhoto výsledku dôležitá aj klinika. Myslí sa tým, či sú prítomné aj klinické prejavy, ktoré sa prejavujú podobne ako alergia.

Prejavy tohto ochorenia sa však prejavujú na viacerých orgánových úrovniach, teda môže ísť aj o neurologické, gastroeneterologické a iné prejavy.

Nepoznám Vašu celú anamnézu, avšak takýto problém (myslím HIT) vzniká často aj pri poruchach funkcie žlčníka, pankreasu a podobne. Skúste opakovane konzultovať s gastroenterológom.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/