Aký máte názor na moje výsledky Dao testu?

Zodpovedané
6. máj 2020

Dobrý deň,

dnes som dostala výsledky z imunologického vyšetrenia plus som absolvovala kožné testy, z ktorých sa zistilo, že nie som na nič alergická. Vyšli mi hodnoty DAO:
KVANTITA: 2,77kIU
FUNKCIA: 8 kIU

Môžete mi ich vysvetliť?

Lekárka mi odporučila histamínovú diétu, ale moje výsledky vraj nie sú až také zlé. Funkciu mám 8kIU.

Kvantita nie je dôležitá?

Pretože 2,7 kIU je podľa tabuľky vysoká pravdepodobnosť. Na ďalšie vyšetrenie ma neposlala. Do papierov mi napísala, že ďalšie kontroly nie sú nutné. Negatívne príznaky nejako nepociťujem. Teda až na občasné sčervenanie pokožky na tvári a možno iné príznaky, ktoré sú typické aj pre moje iné choroby (vrodené trombofilné stavy, znížená funkčnosť štítnej žľazy, zvýšene hodnoty cytokinínov - liečim sa na inom procovisku/neúspešne, endometrióza).

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

množstvo v krvi je variabilné a pohybuje sa v závislosti od toho čo zjeme a čomu sme vystavení (napr. vyššie množstvo peľu v ovzduší). Lepšie by bolo mať výsledky z biopsie a potom sa zariadiť či diéu s nízkym obsahom histamínu zaradiť.

Ak však nemáte žiadne prejavy skúste sa zamerať skôr na zdravé stravovanie - bez chemických konzervantov, spracovaných potravín, bieleho cukru, s dostatkom zelených potravín, pitný režim, bylinky, aromaterapia, dostatok pohybu a pod.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/