Čo na tráviace enzýmy?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

z gastroskopie mi vyšla aktivita enzýmov:
Laktáza - úplne vymiznutá 0!
Trehaláza - znížená 30%
Sacharáza - znížená aktivita 30%

Môj lekár mi podal výsledky so slovami, že treba si pozrieť diétu (vynechať laktózu, cukor a histamín) a držte sa.

Chodí sa po čase opäť na vyšetrenie,na kontrolu?

Zlepšia sa mi tie hladiny pri lepšej životospráve?

Jedla som relatívne zdravo, cvičila, ale mám za sebou stresovejšie obdobie.

Môže to byť tým?

Je vhodné pri intolerancii na laktózu a HIT jesť bezlaktózové výrobky (s mierou), alebo sa mliečnym výrobkom vyhýbať úplne?

Ďakujem

Dobrý deň,

tento výsledok poukazuje na zápal v čreve.

Enterocyty sú v zápalovom procese a tak nemôžu sekreovať enzýmy.

Laktózová intolerancia je trvalý stav. Odporúčam pri nej asúpoň na 3 mesiace vysadiť mliečnu bielkovinu.

Dôležitá je teraz najmä správna výživa, jedná sa o individuálny problém. Budem rada ak sa spojíme.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/