Čo znamená, keď mám pozitívne protilátky proti kravskému mlieku IgG a hraničné IgM?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

mám problémy s plynatosťou po jedle. Niiekedy je plynatosť silnejšia a niekedy slabšia, resp. žiadna. Cítim aj prelievanie v črevách a sem tam slabšie kŕče.

Preto som si dal urobiť test na intoleranciu.

Protilátky proti kravskému mlieku IgG 25,5 poziitívne, protilátky proti kravskému mlieku IgM 19.9 hraničné. Ostatné výsledky sú ok.

Je to intolerancia na mlieko alebo mliečne výrobky?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov máte intoleranciu na celú molekulu mlieka vrátane bielkoviny a laktózy.
Symptómy tiež sedia. Keďže sa nedostatočne strávene zvyšky mlieka dostávajú do hrubého čreva, kde sídlia probiotické baktérie dochádza k disbióze.

Probiotiká sa oslabujú, znižuje sa množstvo hlienu, ktoré chrái sliznicu čreva a patogénne baktérie sa zvyškami mlieka prikrmujú. Preto treba okrem vylúčenia mlieka a mliečnych výrobkov zo stravy zaradiť aj protizápalovú stravu, probiotiká a prebiotiká. V niektorých prípadoch sa stáva, že mlieko škodí už v žalúdočnej sliznici. Aby sa zápal neprehlboval, tak odporúčam zaradiť aj zásadotvorné potraviny.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/