Čo znamená, keď mám pozitívne protilátky proti kravskému mlieku?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

mám 39 rokov a vyšli mi pozitívne protilátky proti kravskému mlieku. Hodnota IgG 46,870 U/ml. Všetky ostatné protilátky (tkanivová transglutamináza, deam. gliadín, laktóza) vyšli negatívne.

Je to alergia alebo intolerancia?

Býva mi ťažko po jedle, tŕpnu mi občas pery, v noci sa potím. Svrbí ma v oblasti tváre a krku. Tvoria sa mi ako keby lišaje.

Je to spôsobené tou alergiou/intoleranciou na kravské mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, prejavy intolerancie na mlieko môžu byť rôzne. Jedná sa aj o narušenie rovnováhy črevného biómu, ktorý súvisí s nerovým a endokrinným systémom.

Takáto neznášanlivosť nie je alergia, ale jedná sa o fyziologickú odpoveď organizmu na danú potravinu. Je to intolerancia na celé mlieko. Diéta teda nesmie obsahovať ani bezlaktózové produkty a mliečne výrobky iných živočíšnych druhov (kozie, ovčie).

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/