Čo znamenajú hodnoty kvantity a aktivity pri teste na histamínovú intoleranciu?

Zodpovedané
18. jan 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom výsledkov testu na histamínovú intoleranciu. Mám obidve hodnoty - kvantitu aj aktivitu na úrovni 1,80.

Môžete mi ozrejmiť, čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

kvantita znamená množstvo enzýmu diaaminoxidáza, ktorý rozkladá histamín ako metabolit.

Aktivita alebo funkcia vyjadruje na akej úrovni enzým funguje, teda rozkladá histamín.

Berte na vedomie, že výsledky zo séra nie sú dostatočné na určenie HIT. Dôležitá je klinika a výsledok z histológie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/