Čo znamenajú moje výsledky vyšetrenia na HIT?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení na HIT.

Diaminooxidáza (kvantita) 6,93 kIU/l
Diaminooxidáza (funkcia) 15,50 kIU/l

Čo znamenajú moje výsledky?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak ste boli na takomto teste, asi vás trápia zdravotné problémy. Príčina histamínového zápalu býva niečím spôsobená a nedá sa považovať za primárnu diagnózu. Preto hľadajte primárnu príčinu svojich ťažkostí u gastro alebo imuno.

Hodnoty funkcie máte v poriadku. Kvantita, teda množstvo je hodnota premenlivá a z krvi sa nepovažuje za dostatočný dôkaz histamínového zápalu. Relevantné sú výsledky z histologického vyšetrenia.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/