Čo znamenajú moje výsledky z vyšetrenia?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

absolvovala som histologické vyšetrenie.

Sliznica bulbu dvanástnika so stredne výraznou chronickou zápalovou celulizáciou, mierne zmnoženým počtom intraepitelových lymfocytov, úsekmi miernej zápalovej aktivity. Obraz stredné ťažkej chronickej mierne aktívnej bulbitídy, bez jednoznačných mikroskopických prejavov celiakie vo vyšetrovaných vzorkách. Peptická.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

výsledky:

  • Sliznica bulbu dvanástnika so stredne výraznou chronickou zápalovou celulizáciou: Chronický zápal v tele dvanástnika.
  • Mierne zmnoženým počtom intraepitelových lymfocytov: Vo vnútri sliznice sa nachádzajú lymfocyty ako súčasť zápalových procesov.
  • Obraz stredné ťažkej chronickej mierne aktívnej bulbitídy: Aktuálne prebieha zápal.
  • Bez jednoznačných mikroskopických prejavov celiakie vo vyšetrovaných vzorkách: Celiakia nie je prítomná.
  • Peptická: Nie je v detaili rozpísané, ale tento výraz sa používa pri prítomnosti vredov.

V praxi to znamená, že sú potrebné zemny v stravovaní s ohľadom na zápal, aby sa dalej nerozširoval a neobmedzil tak funkciu enzýmov.

Ohľadom zmien v stravovaní môžeme spolu odkonzlutovať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/