Čo znamenajú pozitívne IgG protilátky?

Zodpovedané
11. apr 2024

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápia kožné problémy (precitlivenosť kože a svrbiace ekzémy). Predtým som mala aj problémy s nadúvaním a na odporúčanie lekára som si dala spraviť test na histamínovú a laktózovú intoleranciu. Test sa robil z krvnej vzorky a výsledok je S-diaminooxidáza 22,25 v norme, laktóza-protilátky iga 0,67 negat a laktóza-protilátky IgG 1,43 pozitív.

Ako si mám interpretovať takýto výsledok?

Môže sa za tým skrývať intolerancia alebo dokonca aj ABKM?

Je takýto test na histamínovú intoleranciu dostačujúci?

Ďakujem

Dobrý deň,

pozitívne protilátky proti laktóze si viete overiť na gastre poriadnym testom na laktózovú intoleranciu.

Histamínová intolerancia sa vyšetruje z histológie a na základe genetiky a klinických prejavov.
Určite by som hľadala ďaľšie možnosti na testy.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/