Čo znamenajú tieto hodnoty?

Zodpovedané
7. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som vedieť, čo znamenajú jednotlivé hodnoty na týchto výsledkoch. Prikladám fotografiu.

Ďakujem

Dobrý deň,

diaminooxidáza (kvantita) - tu je sledované množstvo enzýmu diaminooxidáza (DAO), ktorý štiepi histamín. Hodnota je sledovaná z krvi a býva často premenlivá na základe metabolických procesov, ako je napr. trávenie. Presnejším výsledkom je hodnota kvantity z biopsie.

Antigliadínové peptidy - sú bielkoviny lepku, ktorý sa nachádza v obilninách. Sledované sú oba typy protilátok IgA aj IgG, či sú zvýšené a vaša imunita, či reaguje alebo nereaguje na lepok.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/