Čo znamenajú výsledky z vyšetrenia 2-ročného dieťaťa?

Zodpovedané
3. jún 2024

Dobrý deň,

prosím o vysvetlenie výsledkov dvojročného dieťaťa z krvi na gastro. Homozygótne genotypy C-13910C a G- 22018G pozitívne. A na celiakiu HLADQ2.2 negatívne, HLADQ2.5 negatívne, HLADQ8 pozitívne. Elastáza 170,7ug/g st.

Čo to znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ste podstúpili genetické vyšetrenie na predispozíciu ochorení - laktózová intoleracia a celiakia.

Obidva vyšli pozitívne. Je to len informácia pre Vás, že ochorenie sa môže a aj nemusí rozvinúť. Je to také predvyšetrenie. Teraz by sa malo vylúčiť aktuálne vyšetrenie týchto ochorení. To by mal zvážiť lekár na základe klinických prejavov pacienta.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/