Dcéra má veľké kožné problémy. Čo všetko musí vyradiť z jedálnička?

Zodpovedané
17. máj 2023

Dobrý deň,

dcéra je narodená v roku 2018 a má veľmi škaredé kožné problémy. Neviem ich dostať pod kontrolu. Dávame pozor hlavne na "arašidy", strukoviny, citrusy, ocot, kyselinu citrónovú, ryby, kakao... Po spomínaných potravinách sčervená a zhorší sa jej už aj tak veľmi zle vyzerajúca koža. Ložiská má po celom tele.

Čo konkrétne máme ešte vyradiť?

Ryby vyšli tiež negatívne, ale koža reaguje hneď po konzumácii rýb. Skoro všetko sa spracováva tam, kde sa spracovávajú arašidy a pri histamíne je strava dosť skromná na rozmanitosť.

Výsledky z špecif.IgE:
G6 Timotejka 0,38
F13 arašid 74,13
F245 celé vajce 0,36
E1 Mačka, FX ryby mix, F9 ryža IgE , F14 sója IgE, F35 zemiak IgE, F199 surové kravské, F4 pšeničná múka IgE, F10 sezamové semienka, F247 Med IgE tieto máme negatívne a všetky s hodnotou 0,35.

Potravinová intolerancia:
IgA proti krav. mlieku 5,00
IgG proti krav. mlieku 56,50
Každý IgG proti kazeín 2,18
IgA proti beta-lakto 0,336
IgG proti beta lakta 0,922
IgA proti sóji (séru 0,52
IgG proti sóji (séru 2,140
IgA proti laktóze (s 2,093
IgG proti laktóze (s 1,416
ASCA IgA proti Sacch 3,00
ASCA IgG proti Sacch 3,00
GLIAA IgA proti deam 0,50
GLIAA g IgG proti dea 0,30
lTG A IgA proti ľud 0,60

Ako môžem dcérke pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na individualitu problému by som navrhla konzultáciu. Ťažko sa mi takto písomne odpovedá.

Problém treba riešiť komplexne.

Dôležitá je diéta ale aj výživa.

Budem rada, keď ma skontaktujete.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/