Dcérke sa po zavedení mliečnych výrobkov zhoršila stolica a má ekzém. Ako máme ďalej postupovať?

Zodpovedané
11. máj 2022

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

My sme boli iba na jednom vyšetrení na gastre. Pán doktor pre istotu napísal laktózová intolerancia, aby jej v škôlke nepodávali mliečne výrobky. Vzal krv a potom mal diétu kedy jedla iba jogurty a tvrdé syry. Keď sme prišli na kontrolu, tak pán doktor povedal, že z krvi jej nič nevyšlo a kázal naspäť zaviesť mliečne výrobky. Keď ich v škôlke zaviedli, dcérke sa opäť zhoršila stolica a má ekzém na líčkach a na brušku.

Ako ďalej postupovať?

Do škôlky potrebujem papier, inak jej budú dávať mliečne výrobky.

Máme absolvovať ešte alergológiu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vyskúšajte ešte testy na iné zložky mlieka - bielkovina alebo celé mlieko. Testujte alergiu aj intoleranciu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/