Ide o alergiu alebo intoleranciu určitého druhu?

Zodpovedané
14. dec 2021

Dobrý deň,

už dlhší čas mám problémy s pokožkou, ktorá je veľmi citlivá. Osypáva sa pri podraždení a je taktiež je svrbivá. Rozhodla som sa navštíviť alergológa.
Vykonal mi alergologické testy, z ktorých sú tieto výsledky.
Anti - milk IgG 56 (pozitívny)
Anti - milk IgA 3.06 (negatívny)
Anti - kazein IgA 0.38 (negatívny)
Anti - kazein IgG 1.73 ( pozitívny )

Ide o alergiu alebo intoleranciu určitého druhu?

Ako pokračovať ďalej?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

alergia sa meria protilátkami IgE a tie vo výsledkoch nevidím.

Vy máte pozitívne protilátky IgG (teda intoleranciu) na celé mlieko a na mliečnu bielkovinu kazeín. Tu ostáva len dodržiavať diétu bez všetkého mliečneho.

Pri intolerancii je potrebné myslieť aj na následky a zregenerovať črevný bióm, aby znovu mohol tvoriť dostatok hlienu, ktorý chráni črevo pred priepustnoťou.

Probiotiká, prebiotiká, butyrat a protizápalová bezvyšková strava sú základ.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/