Ide o alergiu na potraviny?

Zodpovedané
13. jan 2022

Dobrý deň,

viac ako pol roka chodíme so synom na kožné. Vždy dostal mastičky, ktoré však nepomohli. Stále sa mu to vracia. Má to dosť drsné, suché a svrbí ho to dosť.

Od leta chodíme na alergólogiu. Urobili mu testy a vyšla mu alergia na trávu. Máme urobený aj jedalníček. V lete mu majú robiť ďalšie testy.

Môže to byť alergia na nejakú potravinu?

Čo by mu pomohlo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

toto je otázka pre imunoalergológa.

Ak nie ste spokojná s prístupom aktuálneho lekára, tak odporúčam zmenu, aby sa problém začal riešiť.

Môžem vás len nasmerovať. Problém môže súvisieť okrem alergie aj s intoleranciou na potraviny - laktóza, lepok, mlieko, vajcia.

Koža je odrazom stavu črevnej steny. Tak najskôr vylúčte zápal a intolerancie na potraviny. Takéto ťažkosti sa riešia väčšinou zvnútra, aby mali úspech.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/