Je nafúknuté brucho, pálenie záhy a stolica každý tretí deň následkom intolerancie na laktózu?

Zodpovedané
23. nov 2023

Dobrý deň,

dosť často mávam nafúknuté brucho, dosť často pálenie záhy a na stolicu chodím tak každý tretí deň. Žiadne bolesti brucha, žiadne kŕče a ani bolesti žalúdka, nevoľnosť.

Mám intoleranciu na laktózu.

Môže to s tým súvisieť, ale to môžu byť ine problémy?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak trpíte intoleranciou laktózy, tak ťažkosti môžeme pripisovať tomu. Ak však dodržiavate diétu, tak takéto prejavy by mali byť zriedkavé.

V tomto prípade by som hľadala ďalej príčinu zhoršeného stavu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/