Je občasná krv v stolici znakom alergie?

Zodpovedané
26. mar 2024

Dobrý deň,

mám 15-týždňového syna, ktorého čaká očkovanie. Prvý termín sme odložili kvôli soplíkom a krvi v stolici. Tá bola červená až jasno červená. Boli to buď dva tri chĺpky alebo len malilinká bodka. Jednoducho keby to nekontrolujem, tak ani neviem, že to má.

Na 2 týždne som vylúčila mlieko, ale krv mal v stolici stále. Býva to iba raz denne. Občas sa stane, že každa stolica alebo dva dni nemal krv potom má. Strieda sa to. Syn je pokojný. Je plne dojčený a kaká 3 - 4x denne.

Môžem ho dať zaočkovať?

Treba mu gastro vyšetrenie?

Môže ísť o alergiu?

Švagriná mala niečo podobné a dcére sa potvrdilo ABKM.

Ďakujem

Dobrý deň,

už som vám asi odpovedala na predošlú otázku.
Ak problém stale pretráva, je potrebné zistiť príčinu. Očkovanie by malo počkať.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/